B82559B2152A027 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82559B2152A027 |
Description | FIXED IND 1.5UH 52.5A 0.46 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 52.5 A 0.46mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82559B2152A027 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 67A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 0.46mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 1.094" L x 1.016" W (27.80mm x 25.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.482" (12.25mm) |