B82559A0501A013
DigiKey Part Number
495-1866-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1866-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1866-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559A0501A013
Description
FIXED IND 500NH 30A 0.78 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
500 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 30 A 0.78mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
B82559A0501A013 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
30A
DC Resistance (DCR)
0.78mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Size / Dimension
0.512" L x 0.421" W (13.00mm x 10.70mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)