B82477D6682M603
DigiKey Part Number
495-B82477D6682M603TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82477D6682M603CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82477D6682M603DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82477D6682M603
Description
FIXED IND 6.8UH 6.4A 21MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 27.2 µH Inductance - Connected in Series 6.8 µH Inductance - Connected in Parallel 10.5mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel Nonstandard
EDA/CAD Models
B82477D6682M603 Models
Current Saturation - Series
5.9 A
DC Resistance (DCR) - Parallel
10.5mOhm Max
Series
DC Resistance (DCR) - Series
42mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance - Connected In Parallel
6.8 µH
Inductance - Connected In Series
27.2 µH
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating - Series
6.4 A
Height
0.413" (10.50mm)
Current Saturation - Parallel
11.8 A