B82477D6473M603 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82477D6473M603 |
Description | FIXED IND 47UH 2.83A 94MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 188 µH Inductance - Connected in Series 47 µH Inductance - Connected in Parallel 47mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82477D6473M603 Models |
Category | Current Saturation - Series 2.35 A |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) - Parallel 47mOhm Max |
Series | DC Resistance (DCR) - Series 188mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Shielding Shielded |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Inductance - Connected In Parallel 47 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 188 µH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating - Series 2.83 A | Height 0.413" (10.50mm) |
Current Saturation - Parallel 4.7 A |