B82477D6333M603
DigiKey Part Number
495-B82477D6333M603TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82477D6333M603CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82477D6333M603DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82477D6333M603
Description
FIXED IND 33UH 3.22A 75MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 132 µH Inductance - Connected in Series 33 µH Inductance - Connected in Parallel 37.5mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel Nonstandard
EDA/CAD Models
B82477D6333M603 Models
Current Saturation - Series
2.8 A
DC Resistance (DCR) - Parallel
37.5mOhm Max
Series
DC Resistance (DCR) - Series
150mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance - Connected In Parallel
33 µH
Inductance - Connected In Series
132 µH
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating - Series
3.22 A
Height
0.413" (10.50mm)
Current Saturation - Parallel
5.6 A