B82477D6153M603
DigiKey Part Number
495-B82477D6153M603TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82477D6153M603CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82477D6153M603DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82477D6153M603
Description
FIXED IND 15UH 4.92A 35MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 60 µH Inductance - Connected in Series 15 µH Inductance - Connected in Parallel 17.5mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82477D6153M603 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Saturation - Series
4.35 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) - Parallel
17.5mOhm Max
Series
DC Resistance (DCR) - Series
70mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Number of Coils
2
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance - Connected In Parallel
15 µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Series
60 µH
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating - Series
4.92 A
Height
0.413" (10.50mm)
Current Saturation - Parallel
8.7 A