B82144B2123K000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82144B2123K000 |
Description | FIXED IND 12UH 2.4A 130 MOHM TH |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.4 A 130mOhm Max Radial, Vertical Cylinder |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82144B2123K000 Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 130mOhm Max |
Series | Q @ Freq 40 @ 252kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Frequency - Self Resonant 20MHz |
Part Status Last Time Buy | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Through Hole |
Inductance | Package / Case Radial, Vertical Cylinder |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.65A |