B72724A2170S162 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72724A2170S162 |
Description | VARISTOR 32.5V 30A 0612 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.5 V 30 A Varistor 4 Circuit Surface Mount, MLCV 0612 (1632 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 40 V |
Manufacturer TDK | Current - Surge 30 A |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Energy 0.075J |
Part Status Active | Number of Circuits 4 |
Maximum AC Volts 17 V | Capacitance @ Frequency 75 pF @ 1 MHz |
Maximum DC Volts 22 V | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) |
Varistor Voltage (Min) 25 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Typ) 32.5 V | Package / Case 0612 (1632 Metric) |