B72570D0160H060
DigiKey Part Number
495-3687-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-3687-1-ND - Cut Tape (CT)
495-3687-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72570D0160H060
Description
VARISTOR 38V 1003
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1003 (2508 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B72570D0160H060 Models
Category
Varistor Voltage (Min)
38 V
Series
Capacitance @ Frequency
5 pF @ 1 MHz
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
16 V