B57211P0120M301
DigiKey Part Number
495-4458-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57211P0120M301
Description
ICL 12 OHM 20% 4A 13MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 12 Ohms ±20% 4 A 0.512" (13.00mm)
EDA/CAD Models
B57211P0120M301 Models
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
4 A
Series
R @ Current
218 mOhms
Diameter
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
12 Ohms