B43656A5687M057
DigiKey Part Number
495-B43656A5687M057-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43656A5687M057
Description
LARGE SIZE SNAP-IN 680UF 450V D3
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 150mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
3.79 A @ 120 Hz
Impedance
240 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 120Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C