Image for B32934A3105M000 is not available
B32934A3105M000
DigiKey Part Number
495-B32934A3105M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32934A3105M000
Description
CAP FILM 1UF 20% 500VDC RADIAL
Detailed Description
1 µF Film Capacitor 305V 500V Polyester, Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32934A3105M000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
305V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
500V
Ratings
X2
Dielectric Material
Features
85C/85% Humidity