B32922C3154M189
DigiKey Part Number
495-4964-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-4964-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32922C3154M189
Description
CAP FILM 0.15UF 20% 630VDC RAD
Detailed Description
0.15 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
EDA/CAD Models
B32922C3154M189 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
305V
Voltage Rating - DC
630V