B32922C3154M026
DigiKey Part Number
495-B32922C3154M026-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32922C3154M026
Description
FILM CAP MKP X2 0.15UF 20% 305VA
Detailed Description
0.15 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins - Long Leads
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
305V
Voltage Rating - DC
630V