B32671L4104K000
DigiKey Part Number
495-B32671L4104K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32671L4104K000
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 400V RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32671L4104K000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Applications
Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Voltage Rating - DC
400V