AML0620-5R9M6R8-S1
DigiKey Part Number
445-AML0620-5R9M6R8-S1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AML0620-5R9M6R8-S1
Description
CMC 6.8A 2LN TH AEC-Q200
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 6.8A DCR 16mOhm
Category
Current Rating (Max)
6.8A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
16mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.787" L (6.00mm x 20.00mm)