ACM2012E-670-2P-T01
DigiKey Part Number
445-173001-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173001-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2012E-670-2P-T01
Description
CMC 500MA 2LN 67 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 67 Ohms @ 100 MHz 500mA DCR 350mOhm
EDA/CAD Models
ACM2012E-670-2P-T01 Models
Category
Current Rating (Max)
500mA
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
67 Ohms @ 100 MHz