PH150A28028
PH150A28028
TDK-Lambda PH-A Series
PH150A280-28
DigiKey Part Number
285-PH150A280-28-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PH150A280-28
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 28V 5.4A 200V - 425V Input
EDA/CAD Models
PH150A280-28 Models
Category
Current - Output (Max)
5.4A
Mfr
Power (Watts)
150 W
Series
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
90%
Voltage - Input (Min)
200V
Voltage - Input (Max)
425V
Size / Dimension
2.30" L x 1.46" W x 0.50" H (58.3mm x 37.2mm x 12.7mm)