I6A14A-001-EVK-D2PN is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK-Lambda
In Stock: 3
Datasheet
i6A, i6AN - 2 Non-Isolated Outputs DC/DC Converter Evaluation Board
I6A14A-001-EVK-D2PN
DigiKey Part Number
285-2613-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I6A14A-001-EVK-D2PN
Description
EVAL BOARD FOR I6A I6AN
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Output
14A, 8A
Manufacturer
TDK-Lambda
Voltage - Input
9V ~ 40V
Packaging
Box
Contents
Board(s)
Part Status
Obsolete
Utilized IC / Part
i6A, i6AN