GQA2W004A280V-0P7-R
GQA2W004A280V-0P7-R
GQA2W004A280V-0P7-R
DigiKey Part Number
285-2708-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQA2W004A280V-0P7-R
Description
DC DC CONVERTER 28V 120W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 28V 4.28A 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
GQA2W004A280V-0P7-R Models
Category
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
89%
Voltage - Input (Min)
9V
Size / Dimension
2.39" L x 1.95" W x 0.50" H (60.6mm x 49.5mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max)
36V
Current - Output (Max)
4.28A
Power (Watts)
120 W