CN200B110-15/CO
DigiKey Part Number
285-CN200B110-15/CO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CN200B110-15/CO
Detailed Description
Isolated Module, Conformal Coated DC DC Converter 1 Output 15V 13.4A 43V - 160V Input
EDA/CAD Models
CN200B110-15/CO Models
Category
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
90%
Type
Isolated Module, Conformal Coated
Voltage - Input (Min)
43V
Size / Dimension
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max)
160V
Current - Output (Max)
13.4A
Power (Watts)
201 W