MSASA32MAC6337MPCDT1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 410
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 1,000
Datasheet
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
330 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
MSASA32MAC6337MPCDT1
DigiKey Part Number
587-MSASA32MAC6337MPCDT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASA32MAC6337MPCDT1CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASA32MAC6337MPCDT1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASA32MAC6337MPCDT1
Description
CAP CER 330UF 4V X6S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASA32MAC6337MPCDT1 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)