TGVC-56-56-3.0-01
DigiKey Part Number
1168-TGVC-56-56-3.0-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGVC-56-56-3.0-01
Description
VAPOR CHAMBER SQUARE 3X56X56MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Vapor Chamber Square
Category
Shape
Square
Manufacturer
t-Global Technology
Power - Cooling
110W
Series
Thermal Resistance
0.210°C/W
Packaging
Bulk
Length
2.205" (56.00mm)
Part Status
Active
Width
2.205" (56.00mm)
Type
Vapor Chamber
Height
0.118" (3.00mm)