TG-CJP-12-LI98 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
t-Global Technology
In Stock: 107
Datasheet
Similar
t-Global Technology
In Stock: 11,680
Datasheet
Heat Sink Ceramic Top Mount
Heat Sink Ceramic Top Mount
TG-CJP-12-LI98
TG-CJP-12-LI98
TG-CJP-12-LI98
DigiKey Part Number
1168-2211-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-CJP-12-LI98
Description
CERAMIC HEATSINK
Customer Reference
Detailed Description
Category
Length
0.472" (12.00mm)
Mfr
Width
0.472" (12.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.394" (10.00mm)