PC96-288-192-1.0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
t-Global Technology
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad 288.00mm x 192.00mm Rectangular
PC96-288-192-1.0
DigiKey Part Number
1168-2142-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PC96-288-192-1.0
Description
THERM PAD 288MMX192MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
t-Global Technology
Outline
288.00mm x 192.00mm
Series
Thickness
0.0390" (0.991mm)
Packaging
Bulk
Material
Non-Silicone
Part Status
Obsolete
Thermal Conductivity
2.5W/m-K