FAM1-400-400-0.2-1A
DigiKey Part Number
FAM1-400-400-0.2-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAM1-400-400-0.2-1A
Description
RF ABSORB SHEET 15.748"X15.748"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet FAM1 Non-Conductive, Single Sided 15.748" (400.00mm) X 15.748" (400.00mm) X 0.008" (0.20mm)
Category
Length
15.748" (400.00mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Width
15.748" (400.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.008" (0.20mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C