PAT1220-C-10DB-T5
DigiKey Part Number
PAT1210TR-ND - Tape & Reel (TR)
PAT1210CT-ND - Cut Tape (CT)
PAT1210DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAT1220-C-10DB-T5
Description
RF ATTENUATOR 10DB 50OHM 0805
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 10dB 0 Hz ~ 10 GHz 50 Ohms 100mW 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PAT1220-C-10DB-T5 Models
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 10 GHz
Manufacturer
Susumu
Power (Watts)
100mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Impedance
50 Ohms