STX555504100KMPA2
DigiKey Part Number
5025-STX555504100KMPA2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STX555504100KMPA2
Description
TX 1 COIL 1 LAYER 10UH 6000MA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Coil, 1 Layer 10µH Wireless Charging Coil Transmitter 80mOhm Max
Category
Inductance
10µH
Manufacturer
Superworld Electronics (S) Pte. Ltd.
Tolerance
±10%
Series
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
6A
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Transmitter
Size / Dimension
2.17" L x 2.17" W x 0.12" H (55.0mm x 55.0mm x 3.0mm)