SCT50046R3KA11D
DigiKey Part Number
5025-SCT50046R3KA11D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCT50046R3KA11D
Description
TX 1 COIL 2 LAYER 6.3UH 10000MA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Coil, 1 Layer 6.3µH Wireless Charging Coil Transmitter 25mOhm Max
Category
Inductance
6.3µH
Manufacturer
Superworld Electronics (S) Pte. Ltd.
Tolerance
±10%
Series
DC Resistance (DCR)
25mOhm Max
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
10A
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Transmitter
Size / Dimension
1.97" Dia x 0.16" H (50.0mm x 4.0mm)