ECMF2-40A100N6
DigiKey Part Number
497-ECMF2-40A100N6TR-ND - Tape & Reel (TR)
497-ECMF2-40A100N6CT-ND - Cut Tape (CT)
497-ECMF2-40A100N6DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECMF2-40A100N6
Description
CMC 100MA 2LN SMD ESD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 100mA DCR 3Ohm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3Ohm (Typ)
Manufacturer
STMicroelectronics
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
TVS Diode ESD Protection
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.055" L x 0.053" W (1.40mm x 1.35mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
6-XFDFN
Current Rating (Max)
100mA