RSMF5JT470R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 396
Datasheet
470 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF5JT470R
DigiKey Part Number
RSMF5JT470R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF5JT470R
Description
RES 470 OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RSMF5JT470R Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)