RSMF2JT470R
DigiKey Part Number
RSMF2JT470RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RSMF2JT470RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF2JT470R
Description
RES 470 OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
470 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
EDA/CAD Models
RSMF2JT470R Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)