RSMF2GT470R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
470 Ohms ±2% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF2GT470R
DigiKey Part Number
RSMF2GT470R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF2GT470R
Description
RES 470 OHM 2% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RSMF2GT470R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)