RPC2512JT220R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RPC2512JT220R |
Description | RES 220 OHM 5% 1.5W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 Ohms ±5% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RPC2512JT220R Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |