RNCF0805BKE820K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 18,278
Datasheet
Upgrade
Susumu
Upgrade
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
YAGEO
820 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0805BKE820K
DigiKey Part Number
RNCF0805BKE820K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0805BKE820K
Description
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0805BKE820K Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)