RAVF104DFT20R0
DigiKey Part Number
RAVF104DFT20R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF104DFT20R0
Description
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 0804
Detailed Description
20 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
RAVF104DFT20R0 Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
20
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)