RAVF102DJT22R0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RAVF102DJT22R0 |
Description | RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0404 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RAVF102DJT22R0 Models |
Category | Power Per Element 62.5mW |
Manufacturer Stackpole Electronics Inc | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q200 |
Circuit Type Isolated | Mounting Type Surface Mount |
Resistance (Ohms) 22 | Package / Case 0404 (1010 Metric), Convex |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm) |
Number of Resistors 2 | Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm) |