ASRM1JA10K0 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | ASRM1JA10K0CT-ND - Cut Tape (CT) ASRM1JA10K0TB-ND - Tape & Box (TB) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASRM1JA10K0 |
Description | RES 10K OHM 5% 1W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASRM1JA10K0 Models |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm) |