ASRM12JA180R
DigiKey Part Number
738-ASRM12JA180RTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-ASRM12JA180RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASRM12JA180R
Description
RES, SURGE, 1/2W, 180 OHM, 5%
Detailed Description
180 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
ASRM12JA180R Models
Features
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)