SIT9120AI-2B2-25E125.000000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Abracon LLC
In Stock: 69
Datasheet
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9120AI-2B2-25E125.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9120AI-2B2-25E125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9120AI-2B2-25E125.000000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
55mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)