SIT8924BAT73-18E-24.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BAT73-18E-24.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BAT73-18E-24.000000
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
4-PQFN (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)