SIT5711A-KW-0010
DigiKey Part Number
1473-SIT5711A-KW-0010TR-ND - Tape & Reel (TR)
1473-SIT5711A-KW-0010CT-ND - Cut Tape (CT)
1473-SIT5711A-KW-0010DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5711A-KW-0010
Description
FROM -40 TO 85C,9070,0.005PPM,10
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±5ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
10-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
10-SMD (9x7)
Type
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.247" (6.28mm)