SIT5346AE-FQ025ITB25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5346AE-FQ025ITB25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5346AE-FQ025ITB25.000000
Description
MEMS OSC TCXO 25.000000 MHZ LVCM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz DCTCXO LVCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±5.31ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
53mA
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
10-CQFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Output
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
51mA
Voltage - Supply
2.5V