SIT5000AI-8E-33N0-10.000000Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT5000AI-8E-33N0-10.000000Y |
Description | MEMS OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±5ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 33mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 4-SMD (7x5) |
Type | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Output LVCMOS | Base Product Number |
Voltage - Supply 3.3V |