SIT3373AI-2E9-28NU224.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AI-2E9-28NU224.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AI-2E9-28NU224.000000
Description
MEMS OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
224 MHz VCXO LVDS Oscillator 2.8V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
2.8V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±3160ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)