SIT3373AC-2E2-33NB614.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3373AC-2E2-33NB614.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3373AC-2E2-33NB614.000000
Description
MEMS OSC VCXO 614.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
614 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)