SIT1618BA-12-XXS-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT1618BA-12-XXS-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1618BA-12-XXS-25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT1618BA-12-XXS-25.000000 Models
Category
Output
LVCMOS, LVTTL
Mfr
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)