SIT1534AI-J4-DCC-00.032E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT1534AI-J4-DCC-00.032E |
Description | MEMS OSC XO 32.0000HZ LVCMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32 Hz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.2V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SIT1534AI-J4-DCC-00.032E Models |
Category | Frequency Stability ±100ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 1.4µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 4-UFBGA, CSPBGA |
Base Resonator | Supplier Device Package 4-CSP (1.54x.84) |
Type | Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |
Output LVCMOS | Base Product Number |
Voltage - Supply 1.2V ~ 3.63V |