6GK52062RS005AC2
DigiKey Part Number
3473-6GK52062RS005AC2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
6GK52062RS005AC2
Description
SCALANCE XC206-2G POE (DC 54 V)
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Network Switch - Managed 8 Ports IP20
Category
Fiber Type
SFP
Manufacturer
Siemens
SFP/XFP Ports
2
Packaging
Box
SFP/XFP Type
SFP
Part Status
Active
PoE Ports
6
Type
Switch - Managed
Connector Type
RJ11, RJ45, SFP
Configuration
Fixed + SFP
Voltage - Input
52V ~ 57V
Number of Ports
8
Ingress Protection
IP20
Copper Ports
6
Mounting Type
DIN Rail, Wall Mount
Copper Type
10/100/1000
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C