3RP25051CW30
DigiKey Part Number
3473-3RP25051CW30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RP25051CW30
Description
RELAY TIME DELAY 100HR 1A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay SPST-NO (1 Form A) 0.05 Sec ~ 100 Hrs Delay 1A @ 250VAC/24VDC DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3RP25051CW30 Models
Category
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Manufacturer
Siemens
Delay Time
0.05 Sec ~ 100 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
1A @ 250VAC/24VDC